Kolekcja medalików w Fakt

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Medaliki dołączane do gazety Fakt

W gazecie Fakt ostatnimi dniami dołączane są medaliki: Jan Paweł II, Matka Boża Fatimska, Ojciec Pio, Matka Boża Częstochowska, Jezus Miłosierny, Krzyż Papieski. Zapewne wiele osób uzna kawałki nic nie znaczącej blachy za talizman strzegący przed nieszczęściem, a wystarczyłoby przeczytać tylko kawałek Pisma Świętego by wiedzieć, że Bóg potępia takie zachowanie. Wiara w cudowną moc rzekomych talizmanów godzi w moc Jezusa Chrystusa.

Wersetów w Biblii zakazujących wiary w medaliki, posążki, figurki i innego tego typów wyrobów jest tak wiele, że nie będziemy ich cytować bo bez problemu można je znaleźć samemu. Poza tym ruszaliśmy ostatnio ten problem w artykułach:

Polecamy również zapoznać się z artykułami odnoście Maryi która wielu ludziom zastąpiła Jezusa:

Bluźnierstwem wg Biblii jest również tytułowanie człowieka "Ojcze Święty". W całym Piśmie Świętym nie znajdziesz ani jednego wersetu w którym do człowieka zwracano się "Ojcze Święty", tak tytułowano tylko i wyłącznie Boga!!! Niestety ale dla wielu ludzi papież jest jak Bóg, modlą się do niego, całują po rękach i stopach oraz wierzą że wstawia się za nimi w niebie. Po co w takim razie Jezus Chrystus i Jego męczeńska śmierć skoro można wszystko załatwić przez papieża i Maryję? Cały Stary Testament byłby wtedy niepotrzebny, a to głównie w nim dowiemy się po co były ofiary ze zwierząt i na co i kogo one wskazywały.

W Biblii nie znajdziesz również wersetu gdzie człowiek modli się do drugiego człowieka. Czy Abraham, Mojżesz, Izajasz, Jeremiasz, apostołowie i inni prorocy byli gorsi od tych do których się modlą ludzie? Modlitwa do zmarłych powstała w pogańskim Cesarstwie Rzymskim. Szczególnie polecamy artykuł:


zdj. https://www.flickr.com/photos/charmbracelets/2902017485/

Zadziwiająca jest wiara ludzi w kościół rzymskokatolicki i wiele pogańskich wierzeń przeniesionych do tego kościoła, gdy spojrzymy na to ile cierpienia wyrządził on w minionych czasach. Jakim cudem instytucja która wymordowała tylu wierzących jest uznawana dziś za autorytet w sprawach wiary. W czasach średniowiecza kościół rzymskokatolicki stosował takie narzędzia tortur, że do dzisiaj przyprawiają one o mdłości a to wszystko rzekomo w imię wiary i często czyniono to w tzw. białych rękawiczkach: skazany przez inkwizytora człowiek posyłany był przed sąd świecki a tam wiadomym było że zostanie poddany śmierci. To wystarcza by spora grupa ludzi stawała w obronie kościoła i uznawała jego niewinności a całe zło zrzucać na panujące wówczas prawo. Szokujące jest, że pomimo powszechnie znanej okrutnej i krwawej historii, są ludzie co uważają że powinno się zabronić czytania Pisma Świętego a Pismo to czytane i interpretowane winno być tylko i wyłącznie przez kościół rzymskokatolicki.

Jedne z wielu pogańskich wierzeń praktykowanych do dzisiaj opisaliśmy w: