Co ma być to będzie - czy mamy wpływ na nasze życie

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiele osób zastanawia się nad tym czy ma wpływ na swoje życie, skoro Biblia stwierdza że wszystkie nasze czyny zostały już zapisane w księdze, np.: Psalm 139.16 "Oczy twoje widziały czyny moje,W księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, Gdy jeszcze żadnego z nich nie było."

Po co w takim razie mamy się trudzić i postępować moralnie skoro i tak wszystko zostało już przepowiedziane a nasze przeznaczenia i tak jest już znane ? Można by rzecz: "co ma być to będzie". Nic bardziej mylnego.

To że Bóg zna naszą przyszłość nie oznacza, że znasz ją ty. Po co w takim razie Jezus przychodziłby na ziemię ?  Niech to że Zbawiciel, modlił się za nas, cierpiał byśmy mogli być zbawieni, rozmawiał z ludźmi i starał się ich naprowadzić na właściwą drogą, będzie wiecznym dowodem na to, że to my mamy wpływ na nasze życie, inaczej modlitwy z prośbą byłyby głupotą czy stratą czasu a tych nauczał Jezus. Nadaremne by było nauczanie 10 przykazań Bożych jeśli i tak w księdze byłoby wskazane czy będziesz je przestrzegać czy nie.

Bóg dał każdemu z nas wolną wolę, gdybyś jej nie miał nie byłoby upadłych aniołów oraz zła na tym świecie. Wolną wolę masz byś mógł docenić wolną miłość, taką która kocha bez względu na wszystko, a tylko taką miłość chce Bóg. Już samo istnienie zła jest dowodem na to, że ty sam odpowiadasz za swoje czyny. Gdybyś nie miał wolnej woli a spełniał jedynie to co jest zapisane na kartach księgi nie byłbyś wolnym człowiekiem ale marionetką bądź żywym robotem w rękach Boga. Śmierć Zbawiciela przeczy temu, że jesteś zabawką, skoro za ciebie umarł znaczy to, że w Jego oczach masz ogromną wartość. Któż by oddał życie by ratować zabawki ? Głupotą by było też napisanie scenariusza by owe zabawki się zbuntowały i dodatkowo pójść za nie cierpieć.

Każdy normalny człowiek wie, że jeśli będzie jechał samochodem 200km/h po oblodzonej ulicy i miał przed sobą bardzo ostry zakręt a nie zwolni to z niej zjedzie. Czy jeśli mając taką wiedzę mimo wszystko to uczyni i się zabije bo jechał jak głupi to winny będzie on sam czy jego wiedza, która mówiła mu że jeśli tak postąpi to auto nie zmieści się w zakręcie ?
W instrukcji kuchenek mikrofalowych jest napisane "Płyny I pokarm nie mogą być podgrzewane w szczelnie zamkniętych pudełkach, gdyż grozi to ich eksplodowaniem." Czy jeśli to zrobisz i ów napój eksploduje to winna jest osoba która napisała instrukcję czy ty sam ?

Podobnie jest z Bogiem. Stwórca zna naszą przyszłość ale od nas zależy czy będziemy w życiu kierować się w stronę dobra czy zła. Wiedza boża o naszym życiu nie ma żadnego znaczenia na to jak wybierzemy. Owszem będzie nam pomagał w wyborach, wskazywał właściwą drogę, oddał już za nas swoje życie, ale Bóg siłowo nie zmieni twojej woli, to masz od Niego zagwarantowane. Jeśli Go nie pokochasz i odrzucisz On to zaakceptuje, jest to cena jaką zapłacił w imię wolnej miłości. Bóg zapłacze nad twoją duszą ale nie posunie się do tego, że zabierze tobie wolną wolę.