Długowieczność - dowody na długość życia ludzi przed potopem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czy możliwe jest by ludzie żyli ponad 900 lat
tak jak opisuje to Biblia

W Piśmie Świętym w pierwszych rozdziałach Pierwszej Księgi Mojżeszowej znajdziemy informację o tym, że przed potopem Adam żył ponad 930 lat, Set 912 lat, Enosz 905 lat, Kenan 910 lat, Jared 962 lata, Matuszelach 969 lat. Noe zaś który żył przed i po potopem przeżył 950 lat.

Po potopie poza Noem i jego synem Semem ludzie zaczęli żyć krócej: Heber 464 lat, Arpachszad 438 lat, Szelach 433 lat, Izak 180 lat, Abraham 175 lat, Józef 130 lat, Aaron 123 lat.

Cóż takiego się stało, że długość życia uległa skróceniu ? Zgodnie z tym co podaje Biblia, Bóg drugiego dnia rozdzielił wody i stworzył sklepienie niebieskie. Według kreacjonistów sklepienie niebieskie jakie wówczas powstało mamy do dzisiaj a jest nią atmosfera na którą składają się np. chmury, troposfera, stratosfera, mezosfera. Górne sklepienie ziemskie zostało wówczas otoczone płaszczem wodnym w postaci pary wodnej lub kawałków lodu. Czy jest to możliwe ? Owszem wystarczy spojrzeć na budowę ziemskiej atmosfery, pierścienie Saturna, Jowisza, Uranu czy Neptuna by zrozumieć że utrzymywanie się wody w postaci lodu nad planetą jest czymś naturalnym.

Para wodna lub kawałki lodu były wówczas znakomitą ochroną przed szkodliwym promieniowaniem, dzięki czemu na ziemi była większa ilość tlenu a ten wraz z brakiem szkodliwego promieniowania powodował większą zdrowotność, szybką regenerację, długą żywotność oraz wielkość. Dla niedowiarków brzmi to trochę niedorzecznie ale wystarczy sobie poczytać jak działa komora hiperbaryczna i to jak zwykły tlen potrafi czynić cuda regenerując zniszczone komórki. Ludzie którzy żyli wtedy na ziemi, mieli inne ciśnienie oraz większą ilość tlenu jaką mamy teraz.  Długowieczność w takich warunkach nie była więc niczym nadzwyczajnym.

Zwiększona ilość tlenu oraz długowieczność według kreacjonistów jest również dowodem na to, że dinozaury żyły razem z ludźmi bo gady rosną całe życie. Jeśli więc jakieś zwierzę rosło przez np. 600 lat to nie powinno nas dziwić to, że dinozaury były tak ogromne. Dowodów (np. odciski człowieka i dinozaura na tym samym kamieniu) na życie człowieka w tym samym okresie co żyły dinozaury znajduje się coraz więcej, ale nie są one rozpowszechniane bo przeczą teorii ewolucji a to wiązałoby się ze zmianą nauczania, ośmieszeniem tych którzy tak mocno bronią teorii Darwina.

Dowodem pozabiblijnym na długowieczność może być cywilizacja Sumerów których  wierzenia częściowo pokrywają się z biblijnymi jak chociażby trójca bogów gdzie występuje Bóg Niebo, następca syn Enlil oraz Enki. Sumerowie pozostawili po sobie tzw. sumeryjską listę władców która została przez nich podzielona na władców którzy rządzili przed oraz po potopie (warto wspomnieć o tym, że Sumerowie opisali również potop). Według listy pierwsi władcy rządzili ponad 43000 lat ale posługiwali się oni systemem sześćdziesiątkowym.  Po zamianie na system dziesiętny (ten który mamy obecnie) otrzymane liczby są porównywalne z tymi które mamy zapisane w Piśmie Świętym.

Największym dowodem na istnienie długowieczności jest sama Biblia, która wielokrotnie była wyśmiewana przez naukowców i ludzi niewierzących bo jako jedyna opisywała istnienie np: Niniwy, Asyrii, narodu Hetyckiego czy króla Baltazara.

Niniwa i Asyria -  na kartach Pisma Świętego przeczytać możemy o potężnym narodzie asyryjskim, Asyrii oraz stolicy Niniwy. Wielu krytyków twierdziło, że Pismo Święte jest nierzetelnym źródłem historycznym bo niemożliwe jest aby na świecie nie było żadnych wzmianek oraz odkryć potwierdzających istnienie tak potężnego narodu oraz miasta a miasto tak po prostu znikło. 

Hetyci - tak jak naśmiewano się z Niniwy i Asyrii, równie mocno nabijano się z opisów przedstawiających Hetytów. Dopiero w połowie XIX wieku kryty musieli uznać wyższość Biblii nad ich głupimi twierdzeniami, że Hetyci nie mogli istnieć bo tylko Biblia o nich wspomina.

Baltazar - niewierzący nabijali się z Pisma Świętego twierdząc, że nie istniał ktoś taki jak Baltazar i jest tylko wymysłem pisarzy biblijnych. Usta niewierzących w tym przypadku zamknęły się dopiero wtedy gdy archeolodzy odnaleźli dowody wskazujące na to, że Baltazar przebywał w tym czasie w Babilonii która została zdobyta przez Persów.

Zobacz również ciekawe wykłady Kenta Hovinda a w nich to jak powstawała ziemia. Filmy umieszczone zostały w artykule Dr Kent Hovind - seria wykładów.