Powieść o czasach ostatecznych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Tym którzy lubią czytać książki polecam cykl książek "Powieść o czasach ostatecznych" - Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa.

Opowiada ona o wydarzeniach jakie mogą mieć miejsce przed powtórnym przyjściem Jezusa. Autor próbuje przedstawić przyszłość na podstawie proroctw zapisanych w Piśmie Świętym. Pierwsze części pisane były w latach 90 więc czytelnik nie powinien się dziwić, że telefony komórkowe nie były jeszcze tak powszechne jak dzisiaj. W książce jest dużo przygody, sensacji a nawet morderstw to jednak głównie warto zwrócić uwagę na studiowane proroctwa i próby ich interpretacji. Pokazany jest też Antychryst i sposób w jaki zwodzi ludzi, z tym że warto wiedzieć że antychrystem nie musi być osoba ale organizacja.

Książki czyta się miło i szybko. Po przeczytaniu niejedna osoba powinna zastanowić się nad tym co może nas spotkać w przyszłości i to niekoniecznie odległej. Zgodnie z kalendarzem żydowskim ziemia ma niecałe 5800 lat (Apokalipsa - ile lat ma ziemia) a więc niewiele jej brakuje do pełnych 6000 po których być może nastąpi zapowiadana 1000 letnia ciemność która okryje naszą planetę.

Gdybym miał ją porównać z Rafał Kosowski - Dzień, w którym upadł Kanaan to stawiałbym ją nieco niżej z racji tego, że u Kosowskiego było więcej walk i akcja dzieje się na pustyniach.