Komentarz biblijny do Starego Testamentu - William Mac Donald

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Komentarz Biblijny Do Nowego Testamentu William Mac DonaldJedną z ciekawszych pozycji w komentarzach biblijnych jest:

Komentarz biblijny do Starego Testamentu
William Mac Donald

Pozycję tą polecam każdemu kto ma problem ze zrozumieniem Starego Testamentu oraz każdej innej osobie która pragnie zgłębiać wiedzę biblijną. Jest to wprawdzie indywidualna interpretacja autora, ale w zdecydowanej większości powinieneś się z nią zgadzać.

William Mac Donald jak przystało na profesjonalistę, przedstawia nie tylko jedną interpretację danego wersetu ale w spornych kwestiach często sięga również po komentarze innych wyznań, tak by czytelnik mógł sam ocenić która wersja jest odpowiednia. Niektóre wersety są dość szeroko opisane, inne zaś ujęte w skrócie przeważnie tam gdzie nie ma większych problemów ze zrozumieniem.Całość jednak zajmuje 828 stron, a na każdej stronie jest aż ponad 50 linijek w dwóch kolumnach tak by wyglądem przypominał nieco Biblię, czcionki są dosyć małe dzięki czemu zmieściło się więcej materiału. Z ręką na sercu można powiedzieć, że autor przyłożył się pracy i wydał rewelacyjny komentarz.

Trudno znaleźć człowieka który by się z innym we wszystkim zgodził, tak też będzie pewnie i w tym przypadku, znajdziesz interpretację wersetów w których będziesz miał inne zdanie. Nie to jest jednak celem tej książki, ale bliższe poznanie Pisma Świętego. Gdy przeczytasz komentarz zdecydowanie łatwiej będzie tobie czytać Biblię a także niemal pewnym jest, że zbliżysz się do Boga. Taka porcja wiedzy nie pozostanie bez reakcji. Sam często korzystam z tego komentarza i bardzo go sobie cenię.