Aszera - Czy Bóg miał żonę

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czy Bóg ma żonę? Aszera - Ashera

Około 4 lata temu świat obiegła informacja że Bóg miał żonę pod postacią bogini Aszery. Artykułów na ten temat jest dość sporo i wciąż są aktywne o czym przekonałem się szukając informacji o czczonych boginiach w nawiązaniu do kultu maryjnego: Królowa niebios w Biblii. Teorię o tym, że Bóg miał żonę można podsumować tak: głupota i złośliwość ludzka nie zna granic a ten kto czytał Pismo Święte od razu będzie wiedział że są to bezbożne kłamstwa. Oto dlaczego:

Teoria ta została podparta m.in. przez tzw. naukowca z Uniwersytetu Exeter jak również na tej podstawie stworzono film tzw. dokumentalny. Warto wiedzieć, że wśród naukowców ateizm jest bardzo mocno rozpowszechniony i mało który uczony jest "chrześcijaninem z prawdziwego zdarzenia", nic więc dziwnego że od tej grupy społecznej często są przeprowadzane ataki na Boga. Niestety ale są to ataki dość mocne, bo gdy społeczeństwo usłyszy, że poparli to naukowcy czy profesorowie a wtórują im media które żerują na sensacji to u wielu powstanie mętlik w głowie. Zauważ jak np. w National Geographic niemal w każdym filmie i to nie związanym z ewolucją, używane są słowa "miliony lat temu", człowiek który cały czas słucha bredni naukowych zaczyna w nie wierzyć. Nie bez powodu ten kanał stale emituje pseudo filmy w których atakuje czystą wiarę chrześcijańską i co gorsza przedstawia to formie dokumentów i badań, wprowadzając u ludzi zwątpienie. Przy okazji zapraszamy do działu Stworzenie Świata. Wróćmy jednak do tematu.

 Główne argumenty na to, że Bóg miał żonę Aszerę:

  • Izraelici czcili to bóstwo
  • posąg tej bogini znajdował się w świątyni
  • znajduje się amulety, podobizny i inne przedmioty potwierdzające że bogini ta była czczona w Izraelu
  • Biblia podaje że bogini ta była czczona przez Izraelitów.

isztar
zdj. https://www.flickr.com/photos/seriykotik/123814081/in/photostream/

Argumenty są tak głupie, że aż dziw bierze, że w ogóle media tym się zainteresowały, wszak sama Biblia nieraz podaje że Izraelici porzucili wiarę w Boga na rzecz kultów pogańskich. Tylko ten kto nie czytał Pisma Świętego uwierzy w te brednie, że Bóg miał żonę. Prosty przykład:

Masz dzieci, wychowujesz je poprawnie i one idą do szkoły. Do szkoły tej chodzą również inne dzieci i one wmawiają twoim dzieciom, że ty nie jesteś ich rodzicem. Po kilku miesiącach one zaczynają w to wierzyć i odwracają się od ciebie, uważając że ich prawdziwymi rodzicami są np. Jaś i Gosia. Na zajęciach z plastyki malują rysunki na których są razem z fałszywymi rodzicami. Dzieci dorosły i zrywają z tobą kontakt bo uwierzyły, że ty jesteś rodziną przybraną. Czy to że twoje dzieci przestały ciebie akceptować jest dowodem na to, że nie jesteś rodzoną matką, ojcem? Absurd! I w taki sam sposób próbuje się ludziom wmówić, że Bóg miał żonę.

Weźmy inny przykład, tym razem biblijny, czyli wielki skrót tego co jest zapisane w Piśmie Świętym. Bóg wyprowadza Izraelitów z Egiptu do ziemi obiecanej. Ostrzega ich by nie wyznawali pogańskich wierzeń narodów które będą ich otaczać bo to doprowadzi ich do ruiny. Już wtedy część ludzi czciła figurki i bożki pogańskie ale nie było to praktykowane na taką skalę jak później. Po śmierci Mojżesza lud wchodzi do ziemi obiecanej i przeprowadza tzw. ekumenię. Łączy się z innymi wyznaniami, przyjmuje ich wierzenia i sprowadza do ziemi posągi innych bogów w tym Aszery (Biblia tego nie ukrywa). Bóg zakazuje palenia dzieci ale ci w formie przebłagania pogańskich bogów spalają je w ofierze. Następuje straszne zepsucie i aby je powstrzymać Bóg pozwala na zaatakowanie Izraela. Ten widząc, że popada w ruinę tymczasowo nawraca się i niszczy pogańskie posągi, jednak wierzenia te nie zostają całkowicie zniszczone.

Mija parę lat a ludność ponownie wraca do pogańskich wierzeń. Bóg cofa swoją pomoc i znowu następuje degradacja całego narodu. Ludność ponownie się nawraca. Sytuacja taka powtarza się kilkakrotnie, wystarczy przeczytać Pismo Święte by o tym przeczytać. Zepsucie narodu staje się coraz większe i do świątyni sprowadzone zostają bóstwa innych wierzeń (o tym Biblia również wspomina, nic nie ukrywa). Bóg ostrzega, że jeśli naród się nie nawróci to zostanie zaatakowany przez inne kraje m.in. Egipt, Asyria, Babilon. Nawrócenie to nie tylko porzucenie kultów pogańskich ale również odnowienie serc bo te były okrutne i kierowały się w życiu złem a nie dobrem. Czy to, że ówcześni Izraelici splugawili czystą religię i przyjęli wierzenia pogańskie jest dowodem na to, że Bóg miał żonę czy tylko to że czczono również inne bóstwa?

Izraelici spalali również dzieci w ofierze a Bóg tego zabraniał, czy jednak dlatego że tak czynili mamy uznawać że Bóg tak kazał robić? Lud ten uprawiał cudzołóstwo, mordował, kradł, gwałcić i czynił inne ohydne czyny niezgodne z nauką bożą. Czy z tego powodu mamy zignorować wiele wersetów w Piśmie Świętym które zakazują tak czynić i uznać, że jesteśmy oszukiwani, bo skoro naród wybrany tak czynił to znaczy że Bóg tego nauczał? Najlepszą obroną przed tak głupimi poglądami jest czytanie Pisma Świętego, zobaczysz jak wiele wierzeń niebiblijnych jest dzisiaj praktykowanych.

Biblia zdecydowanie potępia wierzenia w innych bogów, oddawania czci posągom, co było m.in. powodem upadku narodu żydowskiego. Przykre jest, że zdecydowana większość tzw. osób wierzących nawet nie raczyła przeczytać źródła swoich wierzeń, a źródłem tym jest Pismo Święte. Wiara większości osób opiera się na tym co powiedzą inni, z lenistwa nawet nie chce się otworzyć Biblii a wystarczą tylko 3-4 strony dziennie by w rok mieć przeczytane całe Pismo Święte. Czy te 10 minut dziennie jakie przeznaczysz na czytanie Biblii to tak dużo? Jak chcesz wielbić Boga skoro nie możesz zwykłych 10 minut na dzień przeznaczyć na czytanie tego co Bóg dał nam do nauki, byśmy mogli Go lepiej poznać. Nieraz można spotkać tzw. wierzących którzy potrafią się spierać, że Biblia to nie to samo co Pismo Święte!

Gdyby ludzie którzy uznają się na osoby wierzące, znały Pismo Święte, to chore teorie o tym że Bóg miał żonę zostałyby od razu wyśmiane i nawet nie zostały rozpowszechnione. Media żerują na tym, że ludzie wolą obejrzeć film, pseudo dokument bo tak jest łatwiej i szybciej niż przeczytać ponad 1350 stron a nawet i więcej jeśli jest to Biblia z apokryfami.

O tym jak zepsuci byli Izraelici przeczytasz m.in. w artykułach:
Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować,
Dlaczego Bóg każe zabijać, mordować ...zabijajcie bez zmrużenia oka i nie litujcie się! Wybijcie do nogi starców, młodzieńców i panny, dzieci i kobiety...
Oto mój gniew zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne - płonąć będzie i nie zgaśnie
Błogosławiony kto pochwyci i roztrzaska niemowlęta twoje o skałę

Zapraszamy również do działu Bóg, Jezus, Duch